VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Jakość w Sporcie"

O konferencji

Szanowni Państwo,
 
VII edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej za nami. Dzięki Państwu zaangażowaniu wartość merytoryczna prezentacji, dyskusji i debat była na najwyższym poziomie, mimo iż korzystaliśmy z innych niż tradycyjnie sposobów komunikacji. Dwa dni Konferencji, podczas których zaprezentowano 31 wystąpień w obszarach nauk o zarządzaniu i jakości, prawnych oraz nauk o zdrowiu, a także 2 debaty o przyszłości sportu pokazały iż poruszana tematyka konferencji nadal jest istotna. Cieszy również udział nie tylko polskich, ale i zagranicznych prelegentów - z Czech (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Maroko (Uniwersytet Cadi Ayyad w Marrakeszu i Ukrainy (Charkowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Skovorody). Podczas "Jakości w Sporcie" organizowanej przez Katedrę Doskonałości Biznesowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedry Komunikacji i Zarządzania w Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, mogliśmy wysłuchać wystąpień z takich ośrodków jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomicznych w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, ZWKF AWF Gorzów Wielkopolski. Nie zabrakło również wystąpień gospodarzy - UMK Toruń i AWF Wrocław, a także praktyków reprezentujących takie organizacje jak Pentagon Research, Sport Analytics oraz Team Promotion.
Od początku istnienia konferencji, głównym zamysłem było nie tylko dzielenie się wynikami swoich badań, ale przede wszystkim próba realizacji wspólnych projektów badawczych poprzez nawiązanie kontaktów na kuluarowych i popanelowych dyskusjach.
 
Podczas Konferencji rozmawialiśmy także o "przedłużeniu" rozmów o sporcie, w związku z tym co pewien czas będziemy wysyłać Państwu zaproszenia do przyłączenia się do dyskusji na wybrany temat związany ze sportem. 

Korzystając z okazji, chcielibyśmy Państwa zaprosić do śledzenia i publikowania w czasopiśmie naukowym powstałym na bazie niniejszej konferencji – Quality in Sport, które to indeksowane jest w bazach BazEkon, DOAJ oraz ERIH PLUS.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję Konferencji "Jakość w Sporcie". Miło nam również poinformować, że wszystkie wystąpienie są już dostępne na kanale yt Katedry Doskonałości Biznesowej WNEiZ UMK Zapis konferencji na YouTube

Z wyrazami szacunku, 
Komitet Naukowy i Organizacyjny
 

Program VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jakość w Sporcie"

 

 

Szanowni Państwo!

Dążenie ku jakości w sporcie przyświeca organizatorom konferencji od wielu lat. W tym czasie, czy to na stronach Ministerstwa Sportu, czy też w czasopiśmie Quality in Sport powstało kilka artykułów, raportów ukierunkowujących sport w stronę prawidłowego zarządzania (good governence in sport) jak choćby Kodeks Dobrego Zarządzania dla polskich związków sportowych czy artykuł prof. Gabriela Łasińskiego Percepcja jakości w sporcie - przenikanie się aspektów ilościowych i jakościowych.

Mając tak zbudowaną bazę jakości w sporcie, organizatorzy Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jakość w Sporcie" postanowili głębiej zajrzeć w sferę budowania jakości. W związku z tym, przewodnimi tematami konferencji zostały następujące zagadnienia:

  1. Kapitał ludzki w zarządzaniu w sporcie
  2. e-Sport, IT i kompetencje ICT w sporcie
  3. Zarządzanie, finanse i media w sporcie
  4. Sponsoring w sporcie
  5. Prawo w sporcie
  6. Wysiłek fizyczny i dieta w stanach fizjologicznych i patologicznych

Zapraszamy do śledzenia profilu facebook (facebook.com/QualityInSport), na którym systematycznie są dodawane informacje o Konferencji oraz kolejnych numerach czasopisma Quality in Sport.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w VII edycji Konferencji, która odbędzie się w 16-17 kwietnia 2020 roku w Toruniu! Więcej w Komunikacie Konferencji Call for Conference (English) (French), (Spanish), (Russian).

Z wyrazami szacunku,
Komitet Naukowy i Organizacyjny

 

 

Konferencja w Toruniu